Media

Pliki do pobrania:

Opis projektu:

3-SAT to inicjatywa uczniów IIILO w Gdyni. Jesteśmy zespołem, który zajmuje się kilkoma projektami edukacyjnymi. Każdy z nas ma różne zainteresowania, są wśród nas fizycy, matematycy, biolodzy a nawet humaniści. Mimo to, a może przede wszystkim dlatego, stworzyliśmy jeden zespół, który postawił sobie wspólne wyzwanie.

Celem projektu 3-SAT jest przeprowadzenie eksperymentu w postaci misji stratosferycznej wraz z dokonaniem tam różnorakich pomiarów i doświadczeń z zakresu fizyki, ekologii, biologii, chemii, fotometrii, geografii. Podczas dążenia do realizacji naszych planów mamy nadzieję spotkać się z wieloma innymi problemami i zagadnieniami, a przez to nabrać doświadczeń w różnych dyscyplinach wiedzy.

Przebieg projektu można podzielić na kilka etapów:

  1. Zarządzanie projektem ( branding projektu)
  2. Praca w modułach:
    2.1 moduł inżynieryjny – prace nad skonstruowaniem sondy stratosferycznej
    2.2 moduł astrobiologiczny– eksperyment astrobiologiczny
    2.3 moduł historyczny – promocja regionu, historii oraz osiągnięć współczesnych
  1. Pomoc w projekcie PW SAT2 ( obserwacja inżynierii czujnika słońca, namierzanie radiowe)
  2. Rozszerzenie wiedzy dotyczącej najnowszych technologii

 

Projekt rozwija w nas, uczniach, niezmiernie ważne i przydatne umiejętności. Poprzez zaplanowanie i realizację projektu inżynieryjno-badawczego, cały zespół podlega aktywizacji. Oprócz oczywistych celów, o których wcześniej wspomnieliśmy, chcielibyśmy przede wszystkim wypromować wśród naszych rówieśników chęć do działania i rozwijania się. Mamy nadzieję, że osiągając sukces w realizacji projektu, uda nam się pokazać, jak znakomitym sposobem na zdobycie wiedzy było wzięcie w nim udziału.