Media

Pliki do pobrania:

Opis projektu:

3-SAT to inicjatywa uczniów IIILO w Gdyni. Jesteśmy zespołem, który zajmuje się kilkoma projektami edukacyjnymi. Każdy z nas ma różne zainteresowania, są wśród nas fizycy, matematycy, biolodzy a nawet humaniści. Mimo to, a może przede wszystkim dlatego, stworzyliśmy jeden zespół, który postawił sobie wspólne wyzwanie.

Celem projektu 3-SAT jest przeprowadzenie eksperymentu w postaci misji stratosferycznej wraz z dokonaniem tam badań astrobiologicznych. Podczas dążenia do realizacji naszych planów mamy nadzieję spotkać się z wieloma innymi problemami i zagadnieniami, a przez to nabrać doświadczeń w różnych dyscyplinach wiedzy.

Przebieg projektu można podzielić na kilka etapów:

  1. Zarządzanie projektem
  2. Praca w modułach:
    2.1 moduł inżynieryjny – prace nad skonstruowaniem drona stratosferycznego, który automatycznie będzie wracał na miejsce startu. Misją drona będzie dostarczenie zamieszczonych na nim prób z materiałem biologicznym. Dodatkowo w module realizowany był podprojekt „Światło”
    2.2 moduł astrobiologiczny– eksperyment astrobiologiczny z użyciem ekstremofilnych mikroglonów arktycznych
    2.3 moduł historyczny – promocja historii  regionu – nieznanej historii bohaterów związanych z Aeroklubem Gdańskim i lotniskiem w Rumii
  1. Wsparcie w namierzaniu radiowym zespołu PW SAT2 (  namierzanie radiowe po wysłaniu na orbitę satelity PW SAT 2)
  2. Rozszerzenie wiedzy dotyczącej najnowszych technologii

 

Projekt rozwija w nas, uczniach, niezmiernie ważne i przydatne umiejętności. Poprzez zaplanowanie i realizację projektu inżynieryjno-badawczego, cały zespół podlega aktywizacji. Oprócz oczywistych celów, o których wcześniej wspomnieliśmy, chcielibyśmy przede wszystkim wypromować wśród naszych rówieśników chęć do działania i rozwijania się. Mamy nadzieję, że osiągając sukces w realizacji projektu, uda nam się pokazać, jak znakomitym sposobem na zdobycie wiedzy było wzięcie w nim udziału.