3 SAT to interdyscyplinarny, edukacyjny projekt kosmiczny realizowany przez uczniów III LO w Gdyni.

Główny cel projektu to przeprowadzenie eksperymentów w postaci misji stratosferycznych wraz z przeprowadzeniem tam pomiarów i doświadczeń z zakresu fizyki, ekologii, biologii, chemii, fotometrii i geografii.

3 SAT składa się z trzech modułów: 

inżynieryjno – badawczego, astrobiologicznego oraz historycznego.

Jesteśmy zespołem. Każdy z nas ma różne zainteresowania, są wśród nas fizycy, matematycy, biolodzy a nawet humaniści. Mimo to, a może przede wszystkim dlatego, stworzyliśmy jeden zespół, który postawił sobie wspólne wyzwanie.

Naszym głównym celem jest skonstruowanie drona stratosferycznego, który będzie zdolny do automatycznego powrotu na miejsce startu. Na podstawie zebranych i przeanalizowanych danych chcemy przeprowadzić symulację warunków stratosferycznych w laboratoryjnych warunkach. Oprócz tego planujemy zbadać wcześniej pobraną próbkę powietrza ze stratosfery pod kątem obecności życia.

Naszym drugim projektem jest projekt ,,Światło”. Ma on polegać na wysłaniu sondy z emiterem światła i analizie odebranego z ziemi widma. Pozwoli nam to określić zarówno występujące zanieczyszczenia chemiczne jak i „zanieczyszczenie światłem”.

Jednym z najważniejszych czynników motywujących nas do działania jest chęć zdobycia wiedzy i promowania jej. Nauka jest czynnikiem łączącym pokolenia, stale rozwijającym się, czymś nieśmiertelnym. Przed nami jeszcze długa droga, jednak to właśnie ona da nam najwięcej doświadczeń i mądrości. Rozwój, jaki zaobserwujemy po zakończeniu tego projektu, może zaskoczyć nawet nas samych. Chcielibyśmy, aby właśnie ten postęp był motorem napędzającym także innych do rozwijania siebie i całego świata.

Udostępnij: